پربیننده ترین اخبار

روزنامه لوموند: قاسم سليمانی قوي‌ترين مرد خاورميانه

منتشرشده در بین الملل یکشنبه, 24 ارديبهشت 1396 ساعت 14:36
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
arnanews.ir arnanews.ir

روزنامه فرانسوي نوشت: سردار سليماني «قوي‌ترين مرد خاورميانه» از زمان جنگ تحميلي با فنون رزمي آشنا شد و با گذشت 37 سال از انقلاب کماکان درخدمت وطن و جمهوري اسلامي است.

آرنا نیوز :: بین الملل | روزنامه «لوموند» چاپ فرانسه در تازه ترين شماره خود در صفحه نخست مطلبي با عنوان «قاسم سليماني، چه‌گواراي ايراني‌ها» منتشر کرده است.

به نوشته بخش فارسي راديو بين‌المللي فرانسه، اين روزنامه عکس بزرگي از سردار قاسم سليماني در حال نماز خواندن منتشر کرده و در گزارشي از ايران درباره فعاليت‌هاي نظامي او نوشته که هفده ماه پيش منابعي از آمريکا و خاورميانه از سفر قاسم سليماني به مسکو خبر دادند. اين سفر به روسيه اما درباره سوريه بود.

روزنامه لوموند با ياد کردن از قاسم سليماني به عنوان «قوي‌ترين مرد خاورميانه» نوشته که او از زمان آغاز جنگ در ايران با فنون رزمي آشنا شده، بعدها پس از سرنگوني «صدام حسين» ديکتاتور عراق به اين کشور رفته و حالا در سوريه است و همچنان سي و هفت سال پس از انقلاب ايران مشغول رزم است.

لوموند همچنين با "چه‌گواراي ايراني‌ها" خواندن قاسم سليماني به نقل از «عبدالله گنجي» مسئول روزنامه جوان نوشت: «از زمان انقلاب، او در جنگ زندگي مي‌کند. زندگي او مثل ما نيست. آدم‌هايي مثل او حتي در رختخواب هم بايد نگران مرگ باشند. او مي‌خواهد شهيد شود.»

بر اين اساس، اين را خود قاسم سليماني هم در سال 2009 در مصاحبه‌اي که با او در مرز عراق انجام شد، گفت: «جبهه، بهشت گم شده انسان است. بهشتي که با تقوا و اخلاقيات ساخته شده است.»
لوموند با مرور فعاليت‌هاي نظامي سردار سليماني در سال‌هاي گذشته و همچنين ارتباطات وي با جريان‌هاي سياسي و عقيدتي در کشورهاي مختلف به ويژه سوريه، عراق و لبنان به حضور او در سال‌هاي گذشته در بالاترين سطوح نظامي اشاره کرده که اگر چه تا مدت‌ها مردم ايران او را به درستي نمي‌شناختند اما بسياري از مقام‌هاي کشورها با او در ارتباط بود‌ه‌اند.

اين روزنامه به نقل از صادق زيباکلام مي‌نويسد که اگر سليماني مورد اعتماد جريان‌هاي سياسي مختلف در ايران است؛ به دليل همين کناره‌گيري او از فعاليت‌هاي سياسي است.

لوموند به نقل از «علي الاديب» از رهبران حزب شيعه «الدعوه» در عراق نوشت: قاسم سليماني براي محافظت از نظام جمهوري اسلامي مي‌جنگد. اين جنگ براي او بيشتر از آن ‌که ملي باشد، مذهبي است و انگيزه‌هاي مذهبي او را تقويت مي‌کند. در واقع آنچه قاسم سليماني براي آن مي‌جنگيده و مي‌جنگد، جمهوري اسلامي است.»کانال تلکرام آرنا نیوز

اضافه کردن نظر


جدیدترین خبرها

عناوین روزنامه های صبح امروز کشور
کانال تلگرام شبکه خبری آرنا

کانال تلگرام شبکه خبری آرنا