پربیننده ترین اخبار

ادعای مجدد آمریکا در خصوص نزدیک شدن پهپاد ایرانی به یک ناو هواپیمابر

منتشرشده در سیاسی سه شنبه, 24 مرداد 1396 ساعت 00:27
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
arnanews.ir arnanews.ir

آمریکایی‌ها مدعی‌اند و شکایت دارند که یک فروند پهپاد ایرانی در آب‌های جنوبی کشورمان، بدون روشن کردن چراغ هشدار در 300 متری ناو هواپیمابرشان تردد کرده است.

آرنا نیوز :: بین الملل | نیروی دریایی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای مدعی نزدیک شدن یک فروند پهپاد ایرانی به ناو هواپیمابر نیمیتز در آب های خلیج فارس شد.

آمریکایی‌ها 6 روز پیش هم مدعی نزدیک شدن یک فروند پهپاد ایرانی به یک فروند اف-18 در حال فرود بر روی ناو نیمیتز شده بودند.

این بار هم آمریکایی‌ها با انتشار اسمی ناآشنا گفته‌اند که یک فروند پهپاد قم-1/صادق-1، شب گذشته در حین عملیات نشست و برخواست جنگنده بر روی ناو هواپیمابر نیمیتز، در فاصله 100 متری این ناو آمده است.

این پرواز پهپاد ایرانی که آمریکایی‌ها آن را «تقرب غیرایمن و غیرحرفه‌ای» خوانده‌اند، در آب‌های مرکزی خلیج فارس ثبت شده است.

اداره اطلاع‌رسانی نیروی دریایی آمریکا گفته که ناو هواپیمابر نیمیتز تلاش کرده که با ایستگاه کنترل این پهپاد ایرانی تماس بگیرد «اما پیام‌های رادیویی بی‌پاسخ ماند.»

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه خود، ضمن شکایت از نزدیک شدن «چند باره» این پهپاد به ناو نیمیتز و رزمناوهای اسکورتش، از خاموش بودن چراغ این پرنده در یک پرواز شبانه هم شکایت کرده و گفته که این پرواز چراغ خاموش می‌توانست به برخورد با شناورهای آمریکایی بیانجامد.کانال تلکرام آرنا نیوز

اضافه کردن نظر


جدیدترین خبرها