پربیننده ترین اخبار

ناگفته های ناطق نوری از آیت الله هاشمی رفسنجانی

منتشرشده در سیاسی دوشنبه, 20 دی 1395 ساعت 21:04
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
arnanews.ir arnanews.ir

علی اکبر ناطق نوری که دیروز ضمن ارسال پیام تسلیت جزو اولین افراد حاضر بر پیکر ایت الله هاشمی بود دقایقی قبل با حضور در تلویزیون به تشریح جایگاه و میراث تاریخی رئیس فقید مجمع تشخیص پرداخت.

به گزارش آرنا ، معاون بازرسی دفتر رهبر انقلاب دیروز در پیام خویش تصریح کرد که رحلت آیت الله هاشمی جانگدازترین خبری است که شنیده است . حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری با حضور در شبکه اول سیما به بیان رفتار و شخصیت سیاسی مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی پرداخت .

محورهای اظهارات ناطق نوری به شرح زیر است:

➖ هاشمی جزء معدود افراد در کشور ما بود که ظرفیت بسیار بالایی داشت. گاهی خلقم از این ظرفیت زیاد تنگ می‌شد.

➖ مردم ما هنوز شوکه و داغ هستند/فقدان هاشمی هر چه بگذرد بیشتر احساس می‌ شود

➖‏⁧ ‏در اين سالها برخى نادان ها و برخى مغرضين ذهنيت مردم نسبت به آقای هاشمی را تخريب كردند. اين به نفع نظام نيست.

➖  ‏هنگام انتخاب رهبر، ايشان هم سن بالاترى داشت و هم سهم بزرگى، اما نگفتند من بايد رهبر شوم. ميدانيد كه خبرگان داشت سمت رهبرى شورايى مي رفت.

➖ هاشمی از ریا، دوچهرگی، تملق، شرک و نفاق بدش می‌آمد و از هر کس هم این خصلت را داشت متنفر بود .

➖ آنچه را تشخیص می‌داد عمل می‌کرد و همان را می‌گفت و باکی هم نداشت که علیهش چیزی بگویند و کسی خوشش بیاید یا بدش بیاید .

➖ برخی نادان‌ها، کم‌ظرفیت‌ها یا مغرضان ذهن جمع کثیری از مردم را نسبت به مسئولان خراب کردند و این به سود مردم و نظام نیست. وقتی این گروه، آن گروه را زیر بار تهمت و اتهام و بد و بیراه بکشاند مردم بدبین می‌شوند. مردم به اجماع مرکب می‌رسند و به کل نظام و انقلاب و اسلام بی‌اعتماد می‌شوند.

➖ وقتی اخلاق از جامعه رخت بربندد، خدا کم شود و ایمان سست شود، همین می‌شود. ما مرده‌پرستیم. وقتی دیشب رفتم و چهره‌ آقای هاشمی را دیدم بی‌اختیار نتوانستم خودم را نگه دارم چون تمام بی‌مهری‌ها، توهین‌ها، تهمت‌ها و کژاندیشی‌ها را که گروهی نسبت به ایشان روا داشتند لحظه‌ای در ذهنم مرور شد. هم دیروز و هم امروز که رقتم جماران، منقلب شدم. منقلب شدنم از این نیست که ایشان درگذشت چون انسان‌ها به هر حال می‌میرند. جفا این است که هیچکس را به این اندازه اذیت نکردند. چرا؟ مگر ما مسلمان نیستیم؟

➖ من واژه نفوذی را زیاد قبول ندارم. خودمانیم. چرا فرافکنی کنیم؟ با تنگ‌نظری نمی‌توانیم کشور را اداره کنیم.

➖ هاشمی تا بود این همه صحبت‌ها کردند، حالا تجلیل می‌کنیم. صدا و سیما در شش شبکه هم از هاشمی بگوید بسیار خوب است اما او رفت. تا هستیم قدر هم را بدانیم.

➖ تا که بودیم نبودیم کسی، کشت ما را غم بی همنفسی / تا که رفتیم همه یار شدند، خفته‌ایم و همه بیدار شدند / قدر آیینه بدانیم چو هست، نه در آن وقت که افتاد و شکست.

| http://dl.arnanews.ir/image/icon/live-arnanews.gif به جمع ما در کانال تلگرام آرنا نیوز بپیوندید ...کانال تلکرام آرنا نیوز

اضافه کردن نظر


جدیدترین خبرها

عناوین روزنامه های صبح امروز کشور
کانال تلگرام شبکه خبری آرنا

کانال تلگرام شبکه خبری آرنا