پربیننده ترین اخبار

واکنش روسیه به تهدید برجامی روحانی

منتشرشده در بین الملل سه شنبه, 24 مرداد 1396 ساعت 15:21
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
arnanews.ir arnanews.ir

سناتور روس اعلام کرد احتمال دارد کشورش برای ثبات بخشیدن به اوضاع کنونی برجام، خواستار برگزاری نشست ایران و 1+5 شود.

آرنا نیوز :: سیاسی | به دنبال اظهارات صبح امروز سه شنبه «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در مجلس شورای اسلامی در خصوص احتمال خروج ایران از برجام در صورت گسترش تحریم‌های ضدایرانی آمریکا، خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از «ولادیمیر دژاباروف» معاون رئیس کمیته بین‌المللی شورای فدراسیون روسیه گزارش کرد که روسیه احتمالاً خواستار گفت‌وگو میان ایران و دیگر اعضای گروه 1+5 (آمریکا، انگلیس، روسیه، چین، فرانسه بعلاوه آلمان) شود تا به اوضاع به وجود آمده درباره برجام ثبات بخشیده شود.

وی تصریح کرد که تلاش‌های سریع دیپلماتیک برای رسیدگی به تهدید ایران به خروج از برجام ضروری است و توضیح داد: «دیپلمات‌ها می‌بایست وارد عمل شوند در غیر اینصورت توپ‌های جنگی (جنگ افزارها) هستند که حرف می‌زنند».

پیش از این نیز، «اولگ موروزوف» یکی از اعضای کمیته امور خارجی مجلس اعلای روسیه روز سه‌شنبه (امروز) به خبرگزاری روسی اسپوتنیک اعلام کرد: «فکر می‌کنم که ما تمامی اقدامات ممکن را به کار خواهیم گرفت تا ایران را متقاعد کنیم که وضعیت موجود را حفظ کند. گسترش کنترل نشده فناوری‌های هسته‌ای به نفع هیچ کس نیست».

«حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران در سخنرانی امروز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اگر آمریکا به افزایش تحریم‌های علیه ایران ادامه دهد، تهران می‌توان ظرف چند ساعت از برجام خارج شود.کانال تلکرام آرنا نیوز

اضافه کردن نظر


جدیدترین خبرها