پربیننده ترین اخبار

توقف پرداخت وام بانکي تا انتخابات ؟!

منتشرشده در سیاسی شنبه, 16 ارديبهشت 1396 ساعت 17:11
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
arnanews.ir arnanews.ir

درحالي دو هفته تا انتخابات ۹۶ باقي مانده که شعب بانک هاي دولتي و نيمه دولتي از عدم پرداخت تسهيلات به بهانه ابلاغ نشدن دستور اجرايي از سوي بانک هاي عامل خبر مي دهند و مي گويند: اين فرايند تا انتخابات طول مي کشد.

آرنا نیوز :: اقتصادی | تسنیم - در هفته هاي اخير و البته دو هفته پيش رو طبعاً کشور درگير و دار انتخابات رياست جمهوري است و همين موضوع باعث شده برخي از کارهاي اجرايي مهم روي زمين بماند.

در دولت يازدهم، حسن روحاني و اسحاق جهانگيري نامزد رياست جمهوري شده اند و در اين مدت به شدت مشغول تبليغات و جلب آراي مردم بودند که البته وزراي کابينه نيز آنها را همراهي مي کنند.

حضور تمام قد کابينه يازدهم براي تبليغات دو نامزد رياست جمهوري نقدهاي فراواني به همراه داشته آنهم به اين جهت که بسياري از امور اجرايي که با زندگي مردم سروکار دارد روي زمين مانده است.

گراني هاي چراغ خاموش کالاي اساسي مردم در سايه تبليغات نامزدهاي رياست جمهوري که اتفاقا در دولت مسوليت اساسي دارند نارضايتي مردم و فعالان اقتصادي را به همراه و اين نقد را به روحاني و جهانگيري وارد داشته که وعده هاي آينده پيشکش، حال و روز الان را دريابيد.

يکي از مسائلي که اين روزها بانکداران آن را به انتخابات رياست جمهوري ربط مي دهند، پرداخت تسهيلات بانکي است. بانک هاي دولتي و نيمه دولتي که از بهمن سال قبل به بهانه تجميع حساب ها و انجام امور مالي درب خزانه را بروي مردم بسته بودند با گذشت 46 روز از سال 96 کماکان از بسته بودن درب خزانه سخن مي گويند.

اگر اين روزها گذرتان به بانک ها افتاد و خواستيد وام بانکي دريافت کنيد با اين پاسخ مواجه مي شويد که "فعلاً وام نمي دهيم" و اگر سوال کرديد چرا اين پاسخ را مي شنويد که "بخشنامه اجرايي نيامده است". احياناً اگر کمي هم پيگير شويد که تا کي بايد صبر کنيد به شما مي گويند "تا پايان ارديبهشت"!

البته وارد اين موضوع نمي شويم که ديگر دريافت وام بانکي بدون سپرده گذاري کاري سخت و تقريباً غير ممکن شده چراکه بانک هاي دولتي که بايد نسبت به سايرين کمي قانون مدار تر هم باشند به جرگه پرداخت تسهيلات به شرط سپرده گذاري وارد شده اند.

همچنين به اين موضوع هم نمي پردازيم که سود هاي بانکي آنهم در حوزه تسهيلات سر به فلک کشيده و اگر مردم بخواهند وامي از بانکي دريافت کنند بايد سودهاي بالايي را هم در زمان بازپرداخت متحمل شوند.

تداوم هفت خوان دريافت وام بانکي هم مشکل يا نه بهتر بگوييم فرايندي است که ديگر براي مردم تازگي ندارد و آنها مي دانند که اگر بخواهند وامي از نظام بانکي دريافت کنند جدا از پرداخت سودهاي بالا، بايد هفت خواني را طي و نظر شعب بانکي را جلب کنند.

بنابراين آن گروه از مردمي که به دليل رفع گرفتاري مالي خود در تلاش براي دريافت وام بانکي هستند بايد کمي صبر کنند چراکه ظاهراً داغي تنور انتخابات هم نتوانسته يخ تسهيلات بانکي را ذوب کند.کانال تلکرام آرنا نیوز

اضافه کردن نظر


جدیدترین خبرها